Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Re: Re: Re: Re: Falenopsis zwija kwiaty w pąki co sie dzieje?

Autor: Adam Poniatowski (hcl1@op.pl)

środa, 5 listopada 2003, 19:53

Witam, Pani Marto mój falenopsis na szczęście ma tylko brunatne korzonki zrobiłem dziś ten wywar z czosnku i będę go nim podlewać tak często jak się tylko da może mu to pomoże. Co do tego małego storczyka który nie wiem jakim jest gatunkiem to postaram się zamieścić jego zdjęcie może jest na tyle popularnym gatunkiem że koś będzie wiedział co to. Gratuluje orchidarium zastanawiałem się nad takim samy m rozwiązaniem ale trochę się boję, żeby moim storczykom to nie zaszkodziło(stojące powietrze, i zwiększona wilgoć w podłożu)
Poza tym nie bardzo wiem co zrobić z oncidium czy mogę je przymocować do pnia dla epifitów i co zrobć z tym małym storczykiem (jak mi się uda to w najbliższych dniach zamieszczę tu jego zdjęcie może wtedy będzie łatwiej go zidentyfikować)
A wydaje mi się że wsadzenie ich w doniczkach do akwarium to kiepski pomysł. Gratuluję sukcesów w nowym orchidarium, jeśli chodzi o identyfikacje tego Epidendrum to może pomoże Pani galeria zdjęć(największa jaką widziałem dotąd) na stornie www.orchidarium.pl na pewno Pani zna ten sklep niektóre rośliny są znacznie tańsze niż w OrchidSklepik`u naturalnie są też takie które są droższe i jest jeszcze jedna denerwująca mnie sprawa trzeba straszne długo czekać na zamówione rośliny bo oni je sprowadzają na zamówienie. Pozdrawiam Adam