Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: chore storczyki

Autor: Paulina (paula_g160@wp.pl)

czwartek, 9 stycznia 2014, 10:20

Witam. Mam 4 rośliny - Phalaenopsis. Od jakiegoś czasu z moimi storczykami coś się niedobrego dzieje. Bez wątpienia to z mojej winy ale nie wiem co mam teraz zrobić żeby nie stracić tych roślin. Wszystkim czterem trochę oklapły liście i zrobiły się pozmarszczane i miękkie w dotyku. Plastikowe przezroczyste doniczki lekko pokryły zielone glony, a co gorsze korzenie wyglądają na przesuszone i całe są zielone (nie jest to naturalne ale chyba od tych glonów). Rośliny kwitną ale, ale co to za kwitnięcie jak większość jeszcze malutkich pąków robi się czarna i usycha, a duże kwiaty szybko się marszczą i odpadają. Rośliny staram się podlewać wtedy, kiedy mają sucho ale teraz trudno jest mi to ocenić przez te glony. Może przesadziłam z nawozami bo powkładałam do nich pałeczki i dodatkowo jeszcze zawsze podlewam wodą z dodatkiem nawozów do storczyków w płynie. Rośliny stały przy zachodnim oknie, a pod parapetem ( jak to zwykle bywa ) jest kaloryfer. Co powinnam teraz zrobić żeby je uratować? Proszę o pomoc.