Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Jakie gatunki storczyków z podanych rodzajów mi polecacie.

Autor: Micha? F. (bio44@wp.pl)

wtorek, 10 maja 2005, 17:30

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jakie gatunki lub mieszańce mi polecacie z podanych rodzajów i gdzie można je aktualnie kupić na terenie Krakowa lub okolic. Interesują mnie orchidee, które są łatwe w uprawie. Możecie też wymienić gatunki z innych rodzajów, które są łatwe w hodowli. Oto te rodzaje: Cattleye, Cymbidium, Dendrobium typu Phalenopsis, Miltonia, Miltoniopsis, Paphiopedilum i Vanda. Oczywiście wiem, że więkrzość z podanych roślin jest regularnie sprzedawana w Obi niedaleko Geantu i Multikina np. Cymbidium, Phalenopsis, Cambria, Dendrobium typu Yamamoto i Phalenopsis, ale niektóre bardzo rzadko można zobaczyć w sprzedaży ( przynajmniej z tego co ja wiem ) np. Cattleye i Vanda. Czasami pojawiały się Paphiopedila ( raczej te kombinacje kolorów mi się nie podobały ), Miltonie i Miltoniopsisy. Do Obi niedaleko byłego Hitu od dobrych kilku lat nie zaglądałem, więc nie wiem jakie tam rodzaje storczyków sprzedają. Moje warunki dla roślin to od słonecznego do cienistego stanowiska. Gdyby była taka możliwość, proszę napisać jakie zdjęcie w galerii w porządku alfabetycznym Orchidarium.pl najbardziej przedstawia wymienionego storczyka ( jeśli jest to mieszaniec ). Oczywiście mogą Państwo napisać adres strony, gdzie się znajduje zdjęcie wymienionej orchidei. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam - Michał.