Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Kupno Vandy i Dendrobium typu Phalenopsis w Orchidarium

Autor: Micha? F. (bio44@wp.pl)

środa, 11 maja 2005, 19:45

Witam!
Chciałbym uzyskać waszą opinię na temat kupno Vandy i Dendrobium typu Phalenopsis z Orchidarium. Chciałbym to zrobić w ostateczności, ponieważ chcę kupić wyżej wymienione rośliny od kogoś z Krakowa lub w Obi. Interesuje mnie jedna z odmian Dendrobium typu Phalenopsis ( w cudzysłowiu podałem ich nazwy, można oglądnąć je w katalogu Orchidarium z Tajlandii ) białe "Emma White", z czerwonym środkiem lub kolorową warżką "Burama Charmig", różowe "Pramote", różowe w paseczki "Burana Stripe", fioletowe z białym "Sonia # 28", ciemnofioletowe "Rinabha-Jaq. Concert", niebieskie "Coerulea Blue", żółte "Thongchai Gold AM", brązowe "Hawaiian Brown" i różne "Anucha Flare". Nie mogę się zdecydować, która odmiana mi się najbardziej podoba, więc podałem jedną z każdej kategorii. Oto niebieskie Vandy za 85zł, które mnie interesują: "Bernice Miller", "Manuvadee 2n", "Manuvadee FCC", "Pak Chong Blue" i "Sansai Blue 3n". Jeśli przesadzam tzn. powinienem zyskać więcej doświadczenia na moich trzech storczykach to proszę to powiedzieć. Zwracam się głównie do tych osób z tym pytaniem, którzy mnie znają. Pozdrawiam - Michał.