Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Ratunkuuuuuuuuu.....!!!!!!!!

Autor: Mariusz Banach (mariuszb1@poczta.onet.pl)

czwartek, 5 lutego 2004, 22:15

Witam !!

Wczoraj nabyłem storczyka który jest biały ( ma sześć pąków rozwiniętych i siedem zawiązanych - wszystko na jednej cienkiej łodyżce ) , piękny i jest posadzony w jakims śmietniku ( jakaś kora , i inne jakieś dziwne rzeczy ) Liscie ma tylko przy doniczce rosnące równolegle do siebie , zielone ( na jednym z nich jest dziurka jakby ktos przypalił ją papierosem ) dość grube . Z doniczki ( pastikowa ) wystają całe tabuny korzeni koloru jasno zielonego . Mój problem polega na tym że otrzymałem w kwiaciarni jakieś dziwne instukcje : a więc , podlewać tylko raz na pół roku , nie przesadzać nie stawiać na przeciągach , nie robić nic tylko się patrzeć .Na Państwa stronie w info wycztałem że podlewać trzeba ale że rosić to nie wiedziałem . Moje pytania są następujące : Kiedy podlewać a kiedy rosić i gdzie ( czy można na liście ).Kiedy można przesadzać ( wydaje mi się że ten mój storczyk ma tam za ciasno ).ufffffff.......to już tyle . Jestem facetem i chciałbym dowiedzieć się co zrobić aby ta przepiękna roślina przynosiła mi jak najwięcej radości najdłużej .