Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Co kwitnie w październiku??

Autor: Jerzy Dziedzic (dziedzic@tkchopin.pl)

środa, 31 października 2001, 14:13



Tak mi przyszło do głowy, że dobrze by było utworzyć na witrynie storczykowej rodzaj kalendarza kwitnienia poszczególnych gatunków. Literatura literaturą, a z praktyką jest różnie. Kwitnienie zależy od wielu czynników, np. ilości światła słonecznego, długości dnia, różnic temperatury między dniem i nocą, a co za tym idzie w Polsce terminy kwitnienia mogą być inne niż to wynika z informacji na witrynach obcojęzycznych. Także dostępność kwitnących storczyków w sklepie o danej porze roku nie zawsze odzwierciedla terminy kwitnienia. Są one często sztucznie pędzone i kwitną na skutek podawania im hormonów lub stosowania innych metod (sztucznie obniżana temperatura, skracana długość dnia).

Nie wiem jak inni do tego podchodzą, ale moim aktualnym (w dużej mierze zrealizowanym) celem jest zebranie grupy storczyków, w której coś będzie kwitło o każdej porze roku z maksimum w środku szarej, ponurej zimy ;-) Dlatego będę zamieszczał co miesiąc wiadomości pt. Co kwitnie w ... i zbierał informacje, a po jakimś czasie może utworzymy małą bazę danych na ten temat, którą można będzie zamieścić, np. w dziale Porady. A przy okazji wszyscy moglibyśmy się trochę pochwalić swoimi sukcesami ;-D

Z JAKIEGOŚ POWODU FORUM NIE POZWALA MI NA DODANIE DŁUŻSZEJ WIADOMOŚCI, WIĘC W DRUGIEJ JEST CIĄG DALSZY...