Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Pomocy chce założyć orchidarium

Autor: Arek

czwartek, 6 listopada 2003, 19:17

Pomocy, chce założyć orchidarium to miało byc moje pierwsze. Wydawało mi sie że mam dobry pomysł i dobrałem dobre wymiary, początkowo miało to być 120-120-60 (wys.szer.gł.)wybrałem sie do szklarza i do sklepu z akwariami i tam przeżyłem prawdziwy koszmar. Najpierw jedna Pani powiedziała, że tego się nie da zrobić później druga po 30 min. zrozumiała że chodzi mi o szklaną gablotę z dzrzwiami z przodu więc pokazała mi swój sklepowy regał ze szparami po bokach tak dużymi że mieściła mi sie tam ręka kiedy powiedziałem jej, że owszem chcę coś podobnego ale bez tych dziur przy drzwiach powiedziała że tak sie nie da bo mają tylko takie zawiasy i ewentualnie można by zrobić te drzwi na prowadnicy więc ja jej na to że w porządku byle by nie było tych dziur w tym miejscu i że dziury owszem mają byc ale z tyłu i z boku a ona mi na to, że z dziurami to ona mi tego nie zrobi bo boja sie że popęka im szkło w trakcie wiercenia, zapowiedziała że jesli bardzo sie uprę to ona może mi to jednak zrobic ale za 1200 zł a to troche za dużo jak za samo "akwarium".
U szklarza było trochę lepiej miła Pani powiedziała że owszem może wykonać gablotę tych rozmiarów ale że ciężar i rozmiary mojej konstrukcji będą prawie uniemożliwiały jej transport. Zastanawiam sie jak zmodyfikowac rozmiary orchidarium żeby nie mieć kłopotów, bo jeden z hodowców nastraszył mnie że mogę mieć poważne problemy z instalacją oświetlenia jeżeli rozmiary orchidarium nie będą wielokrotnością 60 cm. Czy ktoś może mi pomuc w doborze optymalnej wielkości orchidarium do zwykłego mieszkania w bloku. Może ktoś wie gdzie w Warszawie można za rozsądną cene kupic albo zamówic wykonanie orchidarium?
Arek