Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Re: Re: Co robić jeśli storczyk od 1,5 roku nie kwitnie?

Autor: Karolina Miara (karmia@wp.pl)

czwartek, 25 września 2008, 12:02

Mam do pani 2 pytania. Poszperałam na tych forach i widzę, że jest pani zorientowana bardzo w temacie. Pierwsze pytanie może jest banalne,ale naprawdę proszę o odpowiedź. Chodzi o podlewanie,odrazu przyznam, że ja poprostu leję odpowiednia ilość bezpośrednio do doniczki, nie polewając liści,naprawdę niewielka ilość zostaje w spodku,ale po krótkim czasie znika. Podlewam raz w tygodniu,czasem raz na 1,5 tygodnia. Czytałam, że inni wstawiają do wanny na 2 godziny,albo leją na spodek i po 2 godzinach wylewają ze spodka i tym podobne techniki. Jak to powinno sie wkońcu podlewać? Drugie pytanie odnośnie nawożenia. Doszukałam się pani odpowiedzi odnośnie tego tematu, wszystko ładnie opisane, tylko teraz mam wątpliwość jaki nawóz zastosować jeśli zauważyłam teraz u 3 storczyków nowe, coprawda jeszcze malutkie, łodyżki. Powinnam więc zastosować nawóz z przewagą azotu ( np. orchideendunger gunther), czy jednak z racji jesieni z przewagą fosforu i potasu typu blossom booster? Zapoznałam się z polecanym przez panią linkiem do artykułu pana Krzysztofa Gozdka. Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam