Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: phalaenopsis a szkodniki na innych roślinach oraz zraszanie

Autor: Marta Bednarek

środa, 13 października 2010, 21:20

Witam
Przeglądnęłam zdaje się wszystko i nie znalazłam odp.na mój problem. Może źle szukałam... ;) Tak więc muszę zadać pytanie :)
Na roślinach, które posiadam pojawiły się tarczniki (na 2 kalanchoe) i prawdopodobnie przędziorki (dracena i skrzydłokwiat-nie jestem pewna). Posiadam również 4 phalaenopsisy, które stoją w innym pokoju, na innym parapecie, choć w jednym pokoju z podejrzanym skrzydłokwiatem.
Dzisiaj dokonałam oprysku (bardzo obficie) środkiem Agrecol BI 58 NOWY 400 EC ww roślin oraz niekwitnącego... (zupełnie wypadła mi z głowy nazwa ;) i bambusa, któremu też dziwnie żółkną od jakiegoś czasu liście . Polecono mi powtórzyć oprysk za tydzień, a potem jeszcze raz po tygodniu.
Zastanawiam się czy spryskać profilaktycznie storczyki. Dodam, że 2 z nich kwitną, a pozostałe 2 wypuszczają właśnie nowe pędy. Ponad to właśnie rozpoczął się sezon grzewczy, więc wilgotność zdecydowanie spadnie.

A moje 2 pytanie dotyczy zraszania. Do tej pory tego nie robiłam, a może w zimie by się przydało. Czy zraszać tylko liście, czy kwiaty też?
Z góry BARDZO dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Marta