Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Re: paphiopedilum maudiae

Autor: yantee (yantee)

niedziela, 18 lipca 2010, 15:14

Od kilku lat mam paphiopedilum maudiae green. Był to mój pierwszy storczyk, który kupiłam na wpół zasuszony na wyprzedaży. Nie miałam ze storczykami żadnego doświadczenia, jak również nie stwarzałam mu jakichś specjalnych warunków. Rósł między doniczkami z paprociami, czyli sporo światła, ale nie bezpośrednie słońce, podlewany i zraszany wodą odstałą, czasami bezpośrednią "kranówką". Zasilałam płynnym nawozem uniwersalnym "biohumus", będąc zupełnie nieświadoma, że istnieją jakiekolwiek mieszanki nawozowe, przeznaczone wyłącznie dla storczyków. Pierwsze kwiaty mój sabotek nasadził jeszcze tego samego roku pod koniec listopada a skończył kwitnienie po świętach bożonarodzeniowych. Obecnie używam do przesadzania mieszanki do storczyków, nawóz dolistny stosowany raz w tygodniu (preparat do pielęgnacji storczyków z witaminą C, firmy agrecol). Po preparacie liście dostały prawidłowy, wyraźny mozaikowy rysunek. Mam nadzieję, że po wprowadzonych zmianach, mój sabotek zakwitnie jak co roku, ciesząc oczy wspaniałym kwiatem.

pozdrawiam yantee