Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: usychające kwiaty storczyka

Autor: Sajonara (sajonaraon@op.pl)

piątek, 9 kwietnia 2010, 22:05

Proszę o pomoc. Mój storczyk miał kilka kwiatów w chwili zakupu. Po kiku dniach pomyślałem że stoi w zbyt ciemnym miejscu i postawiłem go na parapet okna południowego. Jednak czytając artykuły opisujące uprawę storczyka przeczytałem że dla nowo zakupionych storczyków może okazać się taka czynność bardzo niebezpieczna ponieważ może dojść do poparzenia kwiatów , dodam że na słońce wystawiałem go w okresie marca i kwietnia. Zgodnie z informacjami przeczytanymi w artykule doszło do poparzenia kwiatów storczyka i zaczęły one usychać, uciąłem je . Nie traciłem jednak nadziei ponieważ zaczęły pokazywać sie inne pąki kwiatów i po kilku tygodniach kwiaty pokazały sie w swojej całej okazałości . Niestety po kilku dniach zaczęły również usychać. W momencie kiedy na łodydze znajdował się kwiat króry zaczął usychać był już inny który rozwinął sie przed kilkoma dniami od momentu kiedy zauważyłem usychanie kwiatka o którym wcześniej nadmieniałem. Przeniosłem swojego storczyka w miejsce w którym nie jest narażony na bezpośrednie promieniowanie słoneczne , ale i to nie pomogło bo ostatni kwiat na łodydze również usechł. W tej chwili jest jeden nie rozwinięty pąk . Nie wiem jaka jest przyczyna w której rozwinięte kwiaty usychają zaraz po tym jak pokazują sie nowe pąki. Proszę o pomoc