Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Re: Storczyk na pniu?

Autor: Majka

wtorek, 18 maja 2010, 10:41

Witam!
Moim zdaniem jeżeli ma Pani w pokoju wysoką wilgotność powietrza nic nie stoi na przeszkodzie aby hodować storczyka na pniu. Tylko kilka uwag co do uprawy. Na pień świetnie nadają się gałęzie robinii (zwanej w naszym kraju akacją) i dębu, one najdłużej wytrzynuję wilgoć i nie butwieją przez bardzo długi czas. Z konarami do terrarów nie mam doświadczeń ale biorąc pod uwagę iż pochodzą one z terenów podmokłych (tak słyszałam od sprzedawcy) raczej się nadają. Mam takie w akwarium z rybami i nic się nie dzieje. Jeżeli jest już Pani na etapie konara ;) proponuję posadzić storczyka na garści mchu lub porostu aby nie poranić korzeni przy przywiązywaniu. Storczyka do pnia trzeba przywiązać! Ja mojego storczyka mam (na pniu) na garstce ziemi do storczyków i na mchu (takim zwykłym z lasu... ale uwaga trzeba uważnie po oglądać czy nie ma ślimaków!) i od góry też jest garstka mchu chroniąca przed sznurkiem. Zamiast sznurka może być żyłka. Mój rośnie na pniu i nic mu się nie dzieje a wygląda bardzo widowiskowo i kwitnie cały czas. Życzę powodzania!