Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Proszę o poradę by moje storczyki kwitły!!

Autor: Majka (majkaplamka11@onet.eu)

poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 11:16

Witam ! Mam 3 storczyki z rodziny Phalaenopsis i z każdym praktycznie mam jakis problem.
Pierwszy storczyk kupiłam jakiś rok temu i do tej pory mi nie kwit, jedynie puścił jakieś 3 nowe listki , co z nim? czy kiedyś zakwitnie? <obawy mam gdyż kupując go na dołączonej ulotce pisało że jest on z rodziny Phalaenopsis jednak ja sama nie jestem tego pewna, gdyż jest on dużo mniejszy od naturalnych storczykow z rodziny Phalaenopsis spotykanych w sklepie i z tego co pamietam nawet kwiatki miał mniejsze> co mam z nim zrobić ? nawet zaszczepiłam go juz szczepionką z żywej grzybni...
Drugi storczyk - mam go juz jakieś pół roku i jego jeden listek na samym dole raz jest żółty raz zielony, jest zwinięty ... poza tym tak samo od kupienia go w ogóle nie kwit,szczepiłam go rownież, ale dalej cały wyglada na bardzo zmizerniałego ....
A moje 2 pozostałe storczyki nie ma wątpliwości że to Phalaenopsis ,puściły po 3,4nowe listki, tylko ze na razie tylko jeden z nich kwitł i to mizernie ...

Tak sama nie wiem co z tymi pięknymi moimi kwiatami będzie dalej i możne wy mi pomożecie? A może mam złe warunki? Otóż pokój w którym trzymam storczyki znajduje sie na południe i na parapecie ich nie trzymam bo mogłoby je spalić słońce, ale trzymam je na półce znajdującej sie na przeciw parapetu w odległości jakieś 20-30 cm od. Moim zdaniem warunki mają dobre, bo listki na to wskazują, mocze je raz na tydzień przez 1-2 godz. i ze względu na suche powietrze codziennie pryskam wodą górne korzenie...
Na razie moje 2 pierwsze opisane storczyki przeniosłam do pokoju na północ, bo moze wtedy sie poprawia, zobaczę...

Ale jeżeli wiecie jak im mogę jeszcze pomóc zakwitnąć POMÓŻCIE!!!!!!!!! Napiszcie!!!!!