Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Re: Re: Re: Re: Cambria- jak ją pielęgnować

Autor: Joanna

niedziela, 28 czerwca 2009, 10:29

No nie do końca. Linku nie da się otworzyć. A swoją drogą próbowałam nawiązać miłą dyskusję na temat tych kwiatów na forum. Ale widać się nie da...Ostatnimi czasy jest tu wyjątkowo chłodna atmosfera, i osoby szukające porady zamiast otrzymać ją od doświadczonych hodowców są odsyłani do linków których sami mogą sobie poszukać. W moim przypadku, przeczytałam wszystkie możliwe fora i strony które wyskoczyły mi po wpisaniu słowa Cambria w wyszukiwarkę g... i nawet wiem że moj kwiat nazywa się Stefan Isler. Ale mimo długich i mozolnych poszukiwań nie znalazłam nic na temat korzeni, które są w nim zupełnie inne niż w Phalku. Wczoraj kupiłam go na wyprzedaży w OBI za 8 zł cena śmieszna ale co się dziwić jak był wysuszony i kwiaty wołały o pomoc a jedna gałązka była kompletnie złamana. W domu zrobiłam mu małe przemeblowanie. Wyjęłam go z jałowej ściółki żeby zobaczyć w jakim stanie ma korzenie. Okazało się że są szare cieniutkie i małe zupełnie inne niż u moich Phalenopsisów. Niektóre były bardzo kruche i zachowywały się jak spróchniałe drzewo po prostu kruszyły się pod palcami. Stefana zasadziłam do nowej ściółki i odstawiłam na okno. Bardzo szybko liście stały się jędrniejsze. A ja zaczęłam szukać informacji na jego temat. Ale niestety nic nie znalazłam o korzeniach:(