Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Okno czy połcień

Autor: Marzenna Bartczak (mdbartczak@wp.pl)

niedziela, 31 maja 2009, 19:29

Witam wszystkich fascynatów storczyków;))Od 2 lat staram się dbać o swoje storczyki z różnym zresztą skutkiem:(Nadal mam kłopot z rozstawieniem kwiatów bowiem mam tylko jedno okno wschodnie(i tu wiem ze są bezpieczne ale mam ich 13sztuk i to różne felki,demdrobiai cambrie)natomiast pozostałe okna to zachodnie ale moim zdaniem od godz.11 bardzo słoneczne.W zimie mialam wazę ze storczykami na parapecie i chyba bylo im dobrze ale teraz boję się ze może je poparzyć słońce,ponieważ już na początku wiosny pojawilo sie zażółcenie -wypłowienie na liściach.Okno to jest na 2 pietrze i praktycznie w słoneczny dzień nic nie zaslania i słonce świeci bez przeszkód .Wybralam im więc miejsce oddalone od okna 2,5 metra ale z kolei obawiam się czy to nie jest za daleko....(chociaż ciągle czytam ze felki są cieniolubne????) więc już nie wiem jak im zapewnić optymalne warunki.Zasłanianie okna nie wchodzi w grę bowiem nie ma mnie w domu do poźnego popoludnia.Czy słabe słońce dochodzące z odległości 2,5 metra od okna wystarczy moim felkom??;)Pozdrawiam