Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Jak przygotować podłoże dla cymbidium hybr.

Autor: Grzesiek (gbielecki@op.pl)

niedziela, 22 lutego 2004, 16:01

Witam, mam kłopot z przygotowaniem mieszanki dla cymbidium nie bardzo wiem czy moje podłoże nie będzie zbyt długo trzymać wilgoci, jak na razie dysponuje styropianem w kasetonach niestety nie chipsem do tego mogę dodać keramzyt dość gruby kora sosnowa wyprażona niestety niezbyt gruba (zostały mi resztki) mam jeszcze żwir (ale nie wiem czy jest do czegoś potrzebny) i oczywiście ziemie do storczyków z tym że jest to ziemia z OBI kupiona dawno i nie wykorzystana po dziś dzień do epifitów bo to tego to ona na pewno się nie nadaje, zapomniał bym mam jeszcze węgiel drzewny raczej dość gruby.
Czy taki skład podłoże będzie odpowiadał cymbidium? Z tego co widzę to rośnie ono raczej w mchu i chipsie kokosowym. Jak ustalić właściwe proporcje tego podłoża i czy teraz jest dobry czas do przesadzenia rośliny, która zakończyła kwitnienie jakiś czas temu jej pęd kwiatowy zdążył sczernieć ale nie uschnąć. Wszelkie porady, przemyślenia słowa krytyki przepisy na podłoże itd. Mile widziane
P.S. Rozumiem że zgodnie z tym co znalazłem w dziale uprawa mogę obciąć 1/3 korzeni. Karpa ma 5 psudobulw więc nie będę jej na razie rozdzielać.

Pozdrawiam Grzesiek