Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Towarzystwa Storczykowe

Autor: Halina Roszkowska (halina.roszkowska@idea.net.pl)

wtorek, 2 września 2003, 21:32

Jeśli Państwo pozwolą wypowiem się w nowym wątku, w poprzednim zrobiło się niezbyt miło i przestaję rozumieć o co chodzi.
Może nie jest aż tak źle z nami, Polakami, że nie potrafią się w niczym zjednoczyć. Na wszystko potrzeba jednak czasu. Porównajmy nasze tradycje storczykowe z tymi na świecie. Ile lat rozwija się u nas "ruch storczykowy", ile w innych krajach. Myślę, że rozwój i okrzepnięcie takich organizacji musi potrwać kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat.
Ale jestem zdania, że bardziej perspektywiczne jest tworzenie Towarzystw Storczykowych, jako samodzielnych instytucji, a nie dodatków do innych, nawet szacownych. Samodzielność to jednak samodzielność.
Na pewno byłoby wspaniale, gdyby od razu powstało jedno, ogólnopolskie Towarzystwo, prężnie działające pod pod przewodnictwem jednej, świetnie zorganizowanej i bezinteresownej osoby. Może kiedyś do tego dojdziemy, ale na razie cieszmy się, że ruch jako całość rozwija się i coraz więcej się w naszej branży dzieje.
Jeśli chodzi o kiermasze, wystawy itp. nie byłam na ostatnich, nie oceniam organizacji ani zawartości, ale rozumiem pytanie o organizatora. Też lubię wiedzieć, kto firmuje jakąś imprezę i chyba nie ma w tym nic złego.
A jeśli imprezę firmuje sponsor, to też nic takiego, co należałoby ukrywać.

Pozdrawiam z Warszawy
Halina