Wróć do Forum

Forum dyskusyjne internetowego serwisu
Polskiego Towarzystwa Miłośników Orchidei http://www.storczyki.org.pl

Temat: Pierwsza pomoc dla Miltonii

Autor: Marta Ratajszczak (martarataj@poczta.onet.pl)

czwartek, 12 października 2006, 21:39

Moja Miltonia została pod opieka mamy. Kiedy wróciłam, zauważyłam, że dosłownie "chyli się ku upadkowi". Po wyjęciu z doniczki stwierdziłam, że większość korzeni jest martwa. Obcięłam je, włożyłam roślinę do nowego podłoża (kora sosnowa, styropian, torfowiec, liście bukowe, kawałki węgla drzewnego). Podłoże jest dość luźne i przewiewne. Doniczka stoi nad podstawką z keramzytem. Nie podlałam jej, tylko zrosiłam liście.
Niestety, cały czas występuje problem z harmonijkami na liściach. Pseudobulwy wyglądają ładnie, są jędrne, ale liście więdna i pochylają się. Co jeszcze mogę zrobić dla mojej Miltonii i czy to, co zrobiłam, zrobiłam dobrze? Bardzo proszę o pomoc!