| Wróć do Forum | FAQ | Dodaj komentarz Szukaj:  Temat   Autor   Treść       

Przebieg dyskusji:

 Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?, Autor: Rafal Pitera

 + Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?, Autor: Daniel
 + Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?, Autor: Jan
 | \ Re: Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?, Autor: Joanna Brydak-Godowska
 \ Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?, Autor: Ma?gorzata Przyby?

Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć? Wersja do druku
Autor: Jan ( cieplucha.@jan.com.pl ) piątek, 3 sierpnia 2001, 17:54
 


Nie jestem specjalistą od uprawy storczyków, ale wydaje mi się, że tak radykalna metoda jak wyrzucenie rośliny nie jest chyba konieczna. Szczególnie jeśli chodzi o cenne egzemplarze.W warunkach profesjonalnych, do walki z roztoczami stosuje się m.in. środki:
Danirun 110 EC w stężeniu 0,1%,
można równierz opryskać dwukrotnie regulatorem wzrostu owadów i roztoczy (np. Apollo 50 SC- 0,1%, Nissorun 10 EC- 0,1%, Sanmite 20 WP- 0,1%).
Oczywiście takich zabiegów nie wolno wykonywać w warunkach domowych! Również cena środków może często przewyższać wartość rośliny.
Podaję te informacje ponieważ przypuszczam, że w bliskim sąsiedztwie czasem znajduje się gospodarstwo ogrodnicze, które mogłoby użyczyć środka, a może i dokonać zabiegu.


Dodaj komentarz do wiadomości : Re: Roztocza niszczą mi rosliny. Jak się ich pozbyć?

Tego pola proszę nie wypełniać:
Imię i nazwisko:
Adres email:
Wiadomość: