WITAMY
PTMO
FORUM
BIOLOGIA
UPRAWA
GALERIA
ŹRÓDŁA
AUTORZY
NOWOŚCI
 

Jesteś tu: SPOTKANIA

DOG

Relacja ze spotkania DOG - Deutsche Orchideen Gesellschaft

Będąc w Hamburgu udało mi się być na spotkaniu DOG (pisząc "udało się" mam na myśli termin - spotkania odbywają się w każdą drugą sobotę mięsiąca). Na stronie DOG można znaleźć adresy wszystkich oddziałów z terminami, tematami oraz adresem spotkań. Wymieniony jest też przewodniczący oddziału (najlepiej wcześniej umówić się z nim telefonicznie).

Do oddziału w Hamburgu należy 25 małżeństw oraz 16 osób co daje 66 członków. Przewodniczącą jest Pani Jutta Blanke. Ponieważ było to pierwsze spotkanie w tym roku (13.01.2001) początek zajęły sprawy organizacyjne - sprawozdania za ubiegły rok, wybory władz itp. Podczas innych spotkań odbywają się w tym czasie prelekcje, pokazy slajdów, organizowane są wyjazdy.

Dla mnie ciekawsza była następna część, podczas której pokazywane były rośliny. Członkowie Towarzystwa na każdym spotkaniu mogą pokazać maksymalnie po 3 swoje rośliny, które są szczegółowo omawiane przez właściciela (każda osoba z sali może zadawać dodatkowe pytania) oraz oceniane przez komisję (przyznawane są punkty). Komisja składa się z przewodniczącej oraz trzech członków Towarzystwa (nie są to przypadkowe osoby - są to "fachowcy" storczykowi). Dodatkowo na każdym spotkaniu wybierana jest przez wszystkich najładniejsza roślina. Pod koniec roku punkty są sumowane i trzy osoby z największą ich ilością są nagradzane - dostają w prezencie roślinę kupioną przez Towarzystwo.

Podczas spotkania można wypożyczyć książki o storczykach (pozazdrościć można ilośći pozycji w języku niemieckim), kupić roślinki, wymienić się. Po oficjalnym zakończeniu spotkania można oczywiście porozmawiać, podpytać o ciekawostki.
DOG wydaje dwumiesięcznik "Die Orchideen".


Darek Michałek